
Zalety garaży blaszanych jako tymczasowych budowli
Garaże blaszane to konstrukcje, które pojawiają się na placach budowy, w gospodarstwach rolnych, zakładach przemysłowych lub na prywatnych posesjach. Są idealne do krótkotrwałych zastosowań. Dlaczego są tak dobrym wyborem na czas realizacji prac tymczasowych?
Niski koszt garażu blaszanego
Garaż blaszany jest o wiele tańszy niż klasyczny murowany. Jego postawienie może kosztować nawet kilka razy mniej. Takie budynki wznosi się również bardzo szybko, co zapewnia dodatkowe oszczędności. Możliwość montażu w ciągu kilku godzin sprawia, że nie trzeba martwić się koniecznością opłacenia nawet kilkunastu miesięcy pracy profesjonalnej ekipy.
Szybki montaż garażu blaszanego
Garaże blaszane jednostanowiskowe i dwustanowiskowe mogą powstać już w ciągu kilku godzin. Buduje się je z dużych, gotowych elementów metalowych, które łączy się na terenie posesji. Tak krótki czas montażu pozwala na uniknięcie przestojów, zwłaszcza jeśli garaż powstaje na placu budowy. Już po kilku godzinach można stworzyć doskonałe miejsce do przechowywania różnego typu materiałów i narzędzi, a co za tym idzie – rozpocząć docelowe prace.
Mobilność garaży blaszanych
Garaże blaszane tymczasowe zwykle są eksploatowane przez maksymalnie kilka miesięcy. Dlatego bardzo ważne jest to, by konstrukcje te można było łatwo przenieść w inne miejsce. W przypadku budynków murowanych niezbędne jest ich zburzenie. Garaże blaszane można szybko zdemontować i zamontować w nowym miejscu lub przenieść w całości, używając specjalnych przyczep.
Uniwersalność garaży blaszanych
Garaże blaszane mogą być wykorzystywane do wielu celów. Pojawiają się np. na budowach – wówczas stanowią miejsce do przechowywania narzędzi i materiałów budowlanych. W środku można także stworzyć pomieszczenie socjalne dla pracowników.
Garaże są wykorzystywane również na terenach firmowych jako dodatkowy magazyn lub miejsce do przechowywania pojazdów służbowych, w tym m.in. wózków widłowych czy podnośników. Pojawiają się też w gospodarstwach rolnych. Można w nich stworzyć miejsce dla zwierząt i do przechowywania maszyn rolniczych, pomieszczenie do przygotowywania pasz i obróbki plonów, a także magazyn.
Garaże blaszane tymczasowe stanowią też dobry wybór dla osób prywatnych, które chcą stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania np. narzędzi ogrodowych na swojej posesji. Może być to odpowiedni wybór dla tych klientów, którzy chcą później postawić standardowy obiekt murowany.
Odporność na wpływ pogody
Garaże blaszane powstają z metalu, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie przedmiotów i pojazdów także w trakcie deszczowych i zimnych dni. Obecnie istnieje możliwość ocieplenia takich obiektów, co pozwala zachować stałą temperaturę w środku. Dzięki temu garaże blaszane mogą być wykorzystywane również do przechowywania towarów, które nie powinny znajdować się w pomieszczeniach o zbyt wysokiej wilgotności powietrza. Mowa tu o narzędziach metalowych i materiałach budowlanych.
Łatwa konserwacja garażu z blachy
Obiekty tymczasowe powinny być jak najprostsze w użytkowaniu. Budynki z blachy nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są wykonane z blachy ocynkowanej zabezpieczanej przed działaniem wilgoci i innych warunków atmosferycznych już na etapie produkcji. Nie wymagają ponownego malowania czy czyszczenia z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych. Po zakończeniu użytkowania garażu wystarczy jedynie rozmontować konstrukcję i przewieźć ją w inne miejsce. Demontaż garażu blaszanego trwa tak samo krótko jak jego montaż, pod warunkiem że jest wykonywany przez specjalistów.
Klasyczne konstrukcje blaszane, w przeciwieństwie do garaży premium, nie są pokryte farbą i uzupełniane elementami dekoracyjnymi. Mogą więc być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko zabrudzenia lub uszkodzenia konstrukcji.

Jak wykonać podłoże pod garaż blaszany?
Garaże blaszane stanowią świetną alternatywę dla budynków murowanych. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością z uwagi na lekkość, niską cenę i krótki czas montażu. Zanim jednak zdecydujesz się na budowę garażu blaszanego, powinieneś przygotować odpowiednie podłoże pod taką konstrukcję. Wybranie i właściwe wykonanie posadzki jest kluczowe, aby blaszak spełniał wszystkie oczekiwania i odznaczał się stabilnością. Jak przygotować podłoże pod garaż blaszany? Jaki materiał najlepiej zastosować?

Ocieplanie garażu blaszanego
Ocieplanie garażu blaszanego wykonuje się zazwyczaj tymi samymi materiałami izolacyjnymi, których używa się w domach do zatkania otworów wentylacyjnych celem zmniejszenia ilości zimnego powietrza wpadającego do przestrzeni. Ocieplenie blaszaka ma sens zwłaszcza wtedy, gdy planujesz sezonowo dogrzewać pomieszczenie. Niektóre rodzaje izolacji są lepsze niż inne – zależy to od tego, czy przestrzeń jest dodatkowo wykończona. Warto również przyjrzeć się […]

Garaż blaszany – jedno- czy dwustanowiskowy?
Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania samochodu lub drobnych narzędzi. Na rynku można znaleźć gotowe konstrukcje tego typu w wersji jedno- i dwustanowiskowej. Jaki rozmiar garażu sprawdzi się najlepiej?