Czy nasze garaże blaszane można zdemontować?
Garaże blaszane to uniwersalne konstrukcje, wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorców i rolników. Cieszą się one popularnością ze względu na swoją lekkość i możliwość szybkiego montażu w dowolnym miejscu. Czy takie obiekty da się zdemontować?
Czy garaż blaszany da się przestawić?
Garaże blaszane to konstrukcje składające się z dużych arkuszy metalowych, które są dowożone na dany teren, a następnie montowane przez specjalistów. Taka budowa sprawia, że obiekty te są chętnie wybierane przede wszystkim przez osoby, którym zależy na czasie. Sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie:
- prace są prowadzone jedynie przez krótki czas, a garaż blaszany ma być wykorzystywany jako składzik na narzędzia lub pomieszczenie socjalne;
- nie ma możliwości uzyskania pozwolenia na budowę tradycyjnego obiektu murowanego;
- garaż ma być używany tylko sezonowo;
- właścicielowi posesji zależy na czasie montażu i niskiej cenie konstrukcji.
Na rynku można znaleźć zarówno mini garaże blaszane, jak i konstrukcje z miejscem nawet na kilka samochodów. Mniejsze obiekty w wielu przypadkach da się przetransportować bez konieczności ich demontażu. W tym celu wykorzystuje się specjalne przyczepy i pojazdy przeznaczone do przewożenia obiektów o znacznej masie. Taki transport musi być realizowany przez specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami. Jest to skomplikowany proces, dlatego wiele osób stawia na demontaż konstrukcji przed jej przewiezieniem.
Kiedy najczęściej demontuje się garaże blaszane?
Garaże blaszane demontuje się zwykle w celu zmiany ich lokalizacji, co wynika z aktualnych potrzeb użytkownika lub obowiązujących przepisów. Jest to konieczne zwłaszcza w przypadku prac sezonowych – garaże wykorzystywane na budowach są przewożone co kilka–kilkanaście miesięcy. Demontaż może być też związany z chęcią sprzedaży konstrukcji lub wymiany jej na nowy egzemplarz, o innych parametrach technicznych.
Środki bezpieczeństwa w trakcie transportu garażu blaszanego
Zastanawiasz się, jak przenieść garaż blaszany? Przewóz całego obiektu lub jedynie częściowo zdemontowanej konstrukcji wymaga odpowiedniego zabezpieczenia ładunku. W tym celu korzysta się ze specjalnych pasów transportowych. Mają one za zadanie unieruchomić konstrukcję na przyczepie lub lawecie w odpowiedniej pozycji. Takie pasy muszą zapewniać stabilność ładunku również przy większych prędkościach, szybkim hamowaniu czy pokonywaniu zakrętów. Jeśli dana konstrukcja jest zbyt duża, by mogła zachować bezpieczną pozycję w trakcie jazdy, zaleca się jej rozłożenie. Gdy nie jest to możliwe, konieczne jest zastosowanie większych, specjalistycznych pojazdów do transportu ponadgabarytowego.
Czy nasze garaże blaszane można zdemontować?
Jak przenieść garaż blaszany, gdy jego wymiary nie pozwalają na umieszczenie go na przyczepie? W takim przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest demontaż. Konstrukcje tego typu zwykle powstają z jak najmniejszej liczby elementów, co pozwala na ich łatwe rozłożenie. Demontaż garażu blaszanego można przeprowadzić już w ciągu jednego dnia, w zależności od jego wielkości i stopnia skomplikowania.
Garaże blaszane firmy Didexstal to konstrukcje bardzo stabilne, a zarazem łatwe w transporcie. Projektujemy je w taki sposób, by użytkownik mógł szybko przewieźć swój obiekt w inne miejsce. Demontażem dostępnych konstrukcji zawsze powinni zajmować się specjaliści. Takie osoby wiedzą, jak rozłączyć poszczególne elementy, by nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Transport garażu blaszanego musi przebiegać w taki sposób, aby konstrukcję dało się ponownie zamontować w nowym miejscu.
Demontaż garażu blaszanego – o czym warto pamiętać?
Zlecenie demontażu garażu blaszanego specjalistom to nie wszystko. Podczas rozkładania konstrukcji na mniejsze elementy należy pamiętać o kilku kwestiach. Do najważniejszych z nich zaliczamy:
- konieczność zachowania precyzji – uszkodzenie elementów konstrukcyjnych podczas demontażu może sprawić, że obiektu nie będzie można ponownie złożyć bez dokupienia brakujących części;
- segregację elementów – części demontowanego garażu warto odpowiednio oznaczyć, by nie pomylić ich podczas wznoszenia konstrukcji na nowo. W tym celu najlepiej zastosować oznaczenia, które nie zetrą się z konstrukcji pod wpływem wilgoci. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie drobnych elementów w specjalnych workach lub innych opakowaniach;
- liczenie elementów – na koniec warto upewnić się, że liczba elementów zgadza się z tą umieszczoną na projekcie.
Ogromne znaczenie ma też przygotowanie elementów do transportu, zwłaszcza jeśli chodzi o garaże premium pokryte ozdobną blachą. Zarysowanie takich elementów w trakcie ich przewozu i ponownego montażu mogłoby wpłynąć negatywnie na ogólny wygląd budynku. Specjalistyczne firmy zajmujące się demontażem wiedzą, jak właściwie zabezpieczyć blachę, także wtedy, gdy do momentu ponownego złożenia konstrukcji ma upłynąć kilka miesięcy.
Garaże blaszane jako mobilne warsztaty – zalety i możliwości
Garaże blaszane to konstrukcje, które powstają bardzo szybko. Są także dość tanie i uniwersalne. W ich wnętrzu można przechowywać pojazdy, drobne narzędzia czy nawet dokonywać napraw. Czy garaże blaszane sprawdzają się w roli mobilnego warsztatu?
Jak przygotować kojec dla psa?
Kojec dla psa to doskonały sposób na zapewnienie zwierzakowi bezpiecznej i komfortowej przestrzeni na świeżym powietrzu. Może służyć do zabawy, odpoczynku, a nawet do spania, jeśli jest odpowiednio przystosowany. W tym artykule podpowiemy, jak zbudować kojec dla psa, aby był on funkcjonalny i bezpieczny dla czworonożnego przyjaciela.
Jak przewieźć garaż blaszany?
Garaż blaszany może być miejscem przechowywania narzędzi, materiałów budowlanych i innych przedmiotów. Może też służyć jako warsztat, altana, czy schowek. Bywa, że tę przydatną konstrukcję chcemy przenieść w inne miejsce. Jak to zrobić? W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak przewieźć garaż blaszany.